Jesteś tutaj: Start / Sport

Sport

 

MISTRZOSTWA STREFY WROCŁAWSKIEJ W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

    W dniu 28.05.2018 roku, na stadionie olimpijskim we Wrocławiu, odbyły się mistrzostwa strefy wrocławskiej w piłce nożnej dziewcząt. Drużyny z 8 powiatów podzielone zostały na 2 grupy i rywalizowały w meczach 2 x 10 minut. Gimnazjum Bierutów reprezentujące Powiat Oleśnicki w pierwszej fazie rozgrywek rozegrało 3 spotkania, w których: wygrało z Gimnazjum Krośnice 1:0, pokonało Gimnazjum Oława 3:0, oraz zwyciężyło z Gimnazjum Wołów 9:0. Dziewczęta bez porażki, pewnie awansowały do następnej fazy mistrzostw. W półfinale nasza drużyna niespodziewanie przegrała z Gimnazjum Trzebnica 1:2. W meczu o podium nasze reprezentantki wygrały 3:1 z Gimnazjum Krośnice, ostatecznie zajmując w turnieju 3 miejsce.

    Gimnazjum w Bierutowie reprezentowały: Martyna Mróz, Patrycja Foluszczyk – 3b, Wiktoria Jabłońska, Katarzyna Moś – 3c, Sandra Olczyk, Alicja Szczepaniak, Patrycja Fiedziuk – 2d oraz Daria Nowakowska, Oliwia Bezak – 2c. Opiekun: Łukasz Szczypkowski.

Ł.Szczypkowski

 

MISTRZOSTWA POWIATU OLEŚNICKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

     Dnia 22.02.2018 roku, w hali sportowej Gminy Oleśnica, odbyły się mistrzostwa halowej piłki nożnej dziewcząt, w których wzięły udział gimnazjalistki z Powiatu Oleśnickiego. Do zawodów organizowanych przez PSZS w Oleśnicy przystąpiły cztery szkoły: Gimnazjum w Bierutowie, SP Gminy Oleśnica, SP nr 7 w Oleśnicy oraz SP Dobroszyce. Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym” w meczach po 10 minut.Nasza drużyna rozegrała 3 spotkania, w których: wygrała 5:0, wygrała 2:0, oraz zremisowała 1:1. Dziewczęta bez porażki, pewnie odniosły zwycięstwo i obroniły tytuł mistrzyń powiatu oleśnickiego w piłce halowej dziewcząt. Ponadto nasze piłkarki otrzymały dwie nagrody indywidualne: najlepszą zawodniczką została wybrana Wiktoria Jabłońska, a najlepszą bramkarką Katarzyna Moś.

    Gimnazjum w Bierutowie reprezentowały: Martyna Mróz, Patrycja Foluszczyk – 3b, Zuzanna Polańska, Maja Łukasik – 3a, Wiktoria Jabłońska, Katarzyna Moś – 3c, Sandra Olczyk – 2d. Opiekun: Łukasz Szczypkowski.

Ł.Szczypkowski

 

 

MISTRZOSTWA POWIATU OLEŚNICKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

     Dnia 13.02.2018 roku, w hali sportowo - widowiskowej w Bierutowie przy ulicy Krasińskiego 3 odbyły się mistrzostwa halowej piłki nożnej chłopców, w których wzięli udział gimnazjaliści z Powiatu Oleśnickiego. Do zawodów organizowanych przez pana Łukasza Szczypkowskiego z ramienia PSZS w Oleśnicy przystąpiły cztery szkoły: Gimnazjum w Bierutowie, Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie, SP nr 1 w Oleśnicy oraz SP nr 3 w Sycowie. Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym” w meczach 2 x po 10 minut. Po wyrównanej oraz emocjonującej rywalizacji zwycięstwo odniosło Gimnazjum z Dziadowej Kłody. Nasza drużyna rozegrała 3 spotkania, w których: przegrała z Gimnazjum z Dziadowej Kłody 0:2, zremisowała z SP nr 1 w Oleśnicy 0:0 oraz wygrała z SP nr 3 w Sycowie 5:2, zajmując ostatecznie 3 miejsce.

    Gimnazjum w Bierutowie reprezentowali: Miłosz Krupiński, Gracjan Sugalski, Wojciech Stasiak, Jakub Leśnierowski – 3b, Miłosz Iwaniec, Marcel Szymkiewicz –3a, Norbert Rosiński – 3c, Piotr Łach – 2a, Michał Szymański – 2c i Mateusz Noweta – 2d. Opiekun: Łukasz Szczypkowski.

 

Ł.Szczypkowski

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

 

           Zgodnie z harmonogramem zespołu wychowania fizycznego na początku roku szkolnego 2017/2018 odbyły  mistrzostwa szkoły w piłce nożnej dziewcząt   i chłopców.

 

Dnia 29 września 2017 roku, na orliku przy ulicy Kolejowej w Bierutowie do rywalizacji       w szkolnym turnieju piłki nożnej dziewcząt przystąpiły uczennice z klas II i III Gimnazjum. Do zawodów organizowanych przez pana Bartosza Purzyńskiego zgłosiły się cztery reprezentacje        z klas II C, II D, III A oraz III C. Turniej rozgrywany był      w systemie „każdy z każdym” w meczach po 15 minut. Piłkarki zaprezentowały wysoki poziom przygotowania technicznego i motorycznego. Po zaciętej i emocjonującej walce zwyciężyła klasa III C minimalnie wyprzedzając klasę II D. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Wiktoria Jabłońska, Paulina Moś, Patrycja Żolińska, Katarzyna Moś, Julia Ślazyk  i Weronika Banaś.

 

W dniu 11 października 2017 roku, na orliku przy ulicy Kolejowej  w Bierutowie, odbył się szkolny turniej piłki nożnej chłopców z klas II i III Gimnazjum. Organizatorami turnieju byli panowie Wojciech Włodarczyk oraz  Łukasz Szczypkowski. W turnieju udział wzięło pięć zespołów z klas II A, II C, II D, III A i III B. Mecze rozgrywane były po 10 minut    w systemie „każdy z każdym”. Zawodnicy przystąpili do rywalizacji bardzo zmotywowani, chcąc pokazać wszystkie swoje piłkarskie atuty. Po wielu zaciętych meczach   zwycięstwo odniosła reprezentacja klasy III B w składzie: Adrian Durlej, Dawid Karyś, Miłosz Krupiński, Jakub Leśnierowski, Dawid Piotrowski, Filip Sikora, Wojciech Stasiak, Gracjan Sugalski, Kacper Szramski, Adrian Świtoń oraz Jakub Węgrzyn.

 

 

 

Końcowa klasyfikacja prezentowała się następująco:

 

 1 miejsce – III B

 

2 miejsce – II D

 

3 miejsce – II C

 

  4 miejsce – III A

 

5 miejsce – II A

 

 

 

Piłkarskie zmagania pokazały potencjał sportowy wszystkich zawodników  i  zawodniczek biorących udział w rywalizacji. Oba turnieje odbyły się wedle zasady fair play oraz przysporzyły niezapomnianych emocji i wrażeń.

 

 

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Ł. Szczypkowski

 

MISTRZYNIE POWIATU

 

  

   26 stycznia 2017r nasze dziewczęta uczestniczyły w turnieju halowej piłki nożnej, który to odbywał się w ramach Powiatowej Gimnazjady Dzieci i Młodzieży. Organizatorem było Gimnazjum Gminy Oleśnica oraz PSZS w Oleśnicy. Warto nadmienić, że w listopadzie nasz zespół wygrał II Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Oleśnica. 

   Do zawodów przystąpiły 4 zespoły które rywalizowały „każdy z każdym”. Nasze zawodniczki pokonały kolejno 2-0 Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy (gole Patrycji Foluszczyk i Wiktorii Jabłońskiej) oraz Dobroszyce 3-0 (2 gole Katarzyny Kaczorowskiej i jeden Patrycji Foluszczyk). W trzecim meczu mimo naszej dużej przewagi padł bezbramkowy remis i tym samym zostaliśmy Mistrzami Powiatu w halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. 

   Naszą szkołę reprezentowały: Kasia Moś, Martyna Mróz, Zuzanna Polańska, Kasia Kaczorowska, Patrycja Foluszczyk, Wiktoria Jabłońska, Natalia Pitschman, Maja Łukasik, Sandra Olczyk, Ala Szczepaniak. Trenerem jest Bartek Purzyński.

 

 

***

 

 TENISOWA CZWÓRKA NA MEDAL

 

Czytaj więcej tu:

 

***

 

18 COCA COLA CUP ROZPOCZĘTA

 

   Już VI raz nasze piłkarki i piłkarze nożni rozpoczęli 18 już edycję Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej COCA COLA CUP. I co najważniejsze, obie ekipy zainaugurowały udanie.

 

Dziewczęta do turnieju przygotują się pod okiem p. Bartka Purzyńskiego trenując w każdy piątek, a ponadto trenują w OKS Bierutów u trenera Przemka Przybylskiego.

W swojej I rundzie dziewczęta wygrały turniej na oleśnickim Orliku przy Gimnazjum Gminy odnosząc komplet zwycięstw.

 

   Chłopcy trenujący w oleśnickiej Pogoni i bierutowskiej Widawie również awansowali do kolejnej rundy dzięki zajęciu II miejsca w Jelczu Laskowicach. Już czekamy na kolejne mecze, na kolejne gole i adrenalinę, bo chcielibyśmy awansować do kolejnej rundy, która odbędzie się w…Katowicach. Opiekunem chłopców jest też pan Bartek.

 

Dziewczęta:

 

Paulina Wrzesińska, Ilona Iżykowska, Kasia Kaczorowska, Patrycja Pitra, Agata Szymanek, Wiktoria Jabłońska, Patrycja Foluszczyk, Martyna Mróz, Natalia Pitschman, Beata Iżykowska.

 

Chłopcy:

 

Marcin Klat, Mateusz Korzeniowski, Mateusz Chudyk, Bartosz Bednarski, Szymon Błaszkowski, Adam Ciszewski, Bartosz Studziński, Kamil Simlat, Jakub Leśnierowski, Gracjan Wojciechowski.

 

 

 

 

 

***

 

 

MEMORIAŁ KU PAMIĘCI LAURY

 

 

 

Więcej tutaj

 

 

 

***

 

 

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

 

 

 

W styczniu 2016 roku rozpoczął się sezon rozgrywek w piłkę siatkową dziewcząt klas: I, II i III.

 

Do turnieju każda klasa przygotowała 6 osobowy zespół, gdzie w każdym ,,roczniku" dziewczęta rozgrywały mecze systemem ,,każdy z każdym".

 

W klasach I najlepsze zawodniczki z Ic, w drugich IIa, w trzecich IIIa.

 

W dniu 2 marca 2016 roku odbył się finał rozgrywek najlepszych zespołów z klas Ic, IIa, IIIa

 

 

Tegorocznym zwycięzcą zostały dziewczęta z klasy IIa w składzie: W. Głuch, A.Żolińska, K. Kaczorowska, A. Domagała, P. Król, S. Chirowska.

 

Drugie miejsce zajął zespół z klasy Ic w składzie: P. Żolińska, K. Moś, J. Slazyk,  M. Mróz, W. Jabłońska, P. Moś.

 

Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z klasy IIIa w składzie: K. Rejak, K. Zacharska, D. Kucharska, M. Wojciechowska, P. Wrzesińska, K. Kozińska.

 

Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy, upominki i słodycze.

 

Głównym celem rozgrywek była integracja uczniów, popularyzacja dobrej zabawy, aktywny wypoczynek.

 

Organizatorką turnieju była K. Rasała.

 

Fundatorkami upominków były: K. Rasała i J. Purzyńska.

 

 

 

 

 

 

 

 

***

 

 

PIERWSZY SKALP NASZYCH PIŁKAREK

 

 

 

 

   Dokładnie tak. Takimi słowami można zacząć komentarz po tym, jak nasze gimnazjalistki spisały się w I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Oleśnica, który zorganizowało Gimnazjum Gminy Oleśnica. Do tego turnieju jak i całego sezonu piłkarskiego nasze dziewczęta przygotowują się na zajęciach SKS, które prowadzi Bartosz Purzyński.

 

   Nie od dziś wiemy, że piłka nożna, i to ta w wykonaniu dziewcząt, to wielka chluba naszego Gimnazjum. 24 listopada 2015 uczestniczyliśmy na turnieju w Oleśnicy, w którym oprócz nas i gospodyń, czyli Gimnazjum Gminy Oleśnica zagrały jeszcze oleśnicka „jedynka” i „dwójka” oraz Dobroszyce. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, który uważam, że jest najbardziej sprawiedliwym.

 

   W turnieju nasze Gimnazjum reprezentowały: Paulina Wrzesińska, Katarzyna Kaczorowska, Martyna Mróz, Natalia Pitschman, Klaudia Hetmańska, Kinga Kasprowska, Patrycja Żolińska, Wiktoria Jabłońska, Beata Iżykowska oraz Patrycja Foluszczyk.

 

Poniżej wyniki naszych spotkań oraz strzelczynie goli:

 

Bierutów – G2 Oleśnica 4-0 (Foluszczyk, Jabłońska, Kaczorowska, Żolińska)

 

Bierutów – Dobroszyce 2-0 (Jabłońska, Foluszczyk)

 

Bierutów – G1 Oleśnica 2-1 (Jabłońska 2x)

 

Bierutów – GG Oleśnica 1-0 (Jabłońska)

 

   Wygrywając wszystkie mecze zwyciężyliśmy w całym Turnieju, a dodatkowo zgarnęliśmy wszystkie nagrody indywidualne. Paulina Wrzesińska została najlepszą bramkarką, najlepszą strzelczynią – Wiktoria Jabłońska. Ta ostatnia otrzymała też maskotkę za najmłodszą uczestniczkę Turnieju.

 

   Bardzo ważne, że wygrywamy pierwszy Turniej w sezonie. On z pewnością będzie bardzo trudny, a wygrana już na starcie daje nam przewagę psychologiczną na kolejne potyczki. Warte zaznaczenia jest to, iż nasze Gimnazjum reprezentowane było przez aż 8 uczennic z klas I, a kilka ważnych zawodniczek musiało zostać w szkole i duchowo wspierać zespół. Jest to dobry prognostyk na cały, miejmy nadzieję, udany sezon.

 

Bartek Purzyński Laughing

 WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

 

 

***

 

 

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

OLEŚNICA 2015

 

 

 

 

 

   W dniu 23.09.2015r w Oleśnicy odbyły sięsztafetowe biegi przełajowe. W zawodach wzięło udział osiem szkół naszego powiatu: gimnazjum Bierutów, Dobroszyce, Syców, Twardogóra, Oleśnica G-1, G-2, G-3, oraz  gimnazjum gminne. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Daria Worożańska, Julia Ślimak, Ilona Iżykowska, Patrycja Foluszczyk, Maja Łukasik, Zuzanna Konefał, Roksana Opałka, Weronika Banaś, Katarzyna Moś, Paulina Moś. Dziewczęta uplasowały się na szóstym miejscu. Grupę chłopców reprezentowali: Kamil Łazarski, Bartosz Studziński, Jakub Plaszczyk, Marcin Klat, Adam Ciszewski, Szymon Błaszkowski, Aleksander Kaczmarski, Mateusz Dębski, Kordian Pończocha, Jakub Leśnierowski, Gracjan Wojciechowski. Ostatecznie chłopcy zajęli siódme miejsce.

 

 

 

 

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA  TWARDOGÓRA

 

 

 

 

   W dniu 16.09.2015 r. w Twardogórze odbyły się indywidualne  zawody lekkoatletyczne szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział siedem szkół  powiatu oleśnickiego tj. gimnazjum w Bierutowie, w Twardogórze, w Sycowie , w  Międzyborzu w Dziadowej Kłodzie  oraz oleśnicka trójka i jedynka. Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów. Uczniowie  osiągnęli indywidualnie wysokie wyniki  i miejsca na podium. W biegu na 60m Bartosz Studzinski, , w skoku wzwyż Weronika Pitra , Jakub Kaśków oraz w sztafecie 4x100 chłopców ( Bartek Studziński, Mateusz Chudyk, Szymon Błaszkowski, Patryk) . W klasyfikacji generalnej dziewczęta zajęły siódme miejsce z ilością 476 punktów. Chłopcy zajęli piąte miejsce z ilością 733 punkty.

To dopiero początek sportowego roku szkolnego.  Wszystkim naszym uczniom życzymy osiągnięcia wysokich wyników na wiosnę, kiedy to odbędzie się drugi rzut szkolnej ligi lekkoatletycznej.

 

Joanna Purzyńska

 

 

***

 

 

KONIEC PIŁKARSKIEGO ROKU 2014/2015

 

 

               Ostatnim akcentem piłkarskiego sezonu naszych uczniów był udział i IV miejsce dziewcząt w Finale Strefy wrocławskiej, który odbył się 27 maja 2015r. Ale po kolei.

 

       Dziewczęta sportowe zmagania rozpoczęły od III miejsca w II turnieju im. Laury Szczepaniak. Potem było wicemistrzostwo powiatu w „halówce”. Z hali powędrowaliśmy na Orlik. Na nim znów zajęliśmy II miejsce w finale powiatu ulegając Gimnazjum Gminy Oleśnica. Później królowała już Coca Cola, w której pozostawiliśmy z tyłu cały powiat oraz gimnazja z powiatu oławskiego. Awansowaliśmy do finału województwa już piąty rok z rzędu, w którym także piąty raz wywalczyliśmy medal. Drugi raz był to brąz, a trzy razy srebro. Po rozgrywkach z „colą” przyszedł czas na Gimnazjadę.

W Brzegu Dolnym zwyciężyliśmy w Półfinale Między powiatowym zostawiając w przegranym polu Oborniki Śląskie, Brzeg Dolny i Środę Śląską. Potem przyszedł Finał Strefy wrocławskiej. Tam zajęliśmy IV miejsce ulegając 1-2 Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz Gimnazjum Gminnemu z Oleśnicy. W trakcie całego sezonu graliśmy w składzie:

 

Paulina Wrzesińska, Katarzyna Kaczorowska, Ilona Iżykowska, Wiktoria Chęcińska, Katarzyna Sosnowska, Weronika Olczyk, Aleksandra Belda, Alicja Kyrcz, Zuzanna Konefał, Oliwia Mazur i Marta Urbaniak. Trener: Bartosz Purzyński.

 

       Chłopcy rozpoczęli sezon od wicemistrzostwa powiatu. Potem w halowym finale powiatu okazaliśmy się najlepsi zdobywając złoto. Wiosną walczyliśmy na dwóch frontach: w Coca Cola Cup oraz w Finale Między powiatowym. W „coli” trzeci raz z rzędu awansowaliśmy do Finału Województwa i niestety znów zajęliśmy w grupie III miejsce wyrzucające nas z turnieju. W Gimnazjadzie, w Finale Między powiatowym zajęliśmy II miejsce i tym samym zakończyliśmy sezon. W trakcie całego sezonu graliśmy w składzie: Mateusz Korzeniowski, Mateusz Chudyk, Marcin i Karol Klat, Adam i Michał Ciszewscy, Bartosz Rożniatowski, Tymoteusz Janiak, Brajan Pluta, Szymon Błaszkowski, Wiktor Krasik, Krzysztof Skura, Mateusz Grzenia.

Trenerami byli Wojciech Włodarczyk i Bartek Purzyński.

 Bartek Purzyński

 

 

 

 

***

 

MISTRZOSTWA POWIATU OLEŚNICKIEGO

W LEKKIEJ ATLETYCE

 

 

    W dniu 14.05.2015r. w Twardogórze odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego w  lekkiej atletyce szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział dziewięć szkół, tj. gimnazjum w Bierutowie, w Twardogórze, w Sycowie, w Międzyborzu, w Dziadowej Kłodzie oraz oleśnicka jedynka, dwójka, trójka i gimnazjum gminne Oleśnica. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów. Wyniki naszych uczniów:

 

Dziewczęta:

 

60m. Rajczyk Ewelina 9.0, Kotlarz Natalia 10.10, Owczarek Klaudia 5,50. 300m. Paszkowska Zuzanna 62,40.  600m. Wrzesińska Paulina 1.55.5. Wrona Wiktoria 2,23,7. Skok w dal Pośniak Żaneta 3,72. Skok wzwyż Pitra Weronika 130cm. Sztafeta 4x100 Paszkowska, Rajczyk, Wrona , Kotlarz czas - 65,1 miejsce VI.

 

Chłopcy:

 

 60m. Studziński Barterk 8,1  Wruszczak Adrian 8,1 Wiedeński Dawid 8,2 Koziorowski Jakub 8,50. 1000m Rożniatowski Bartosz 3,43,7  . Sztafeta 4x100 Studziński, Wruszczak, Wiedeński Koziorowski czas 53 miejsce IV

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich wyników i życzymy sukcesów sportowych w przyszłym roku szkolnym.

 

 

 

 

 

***

 

 

PIŁKARSKI DUBLET W BIERUTOWIE

 

 

 

   Już po raz XVII rozgrywany jest Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Coca Cola Cup, którego „twarzą” jest Robert Lewandowski. Nie mogło w nim zabraknąć również dziewcząt i chłopców z bierutowskiego Gimnazjum, których do zawodów przygotowuje Bartek Purzyński.

 

   Dziewczęta, których motorem napędowym jest Marta Urbaniak (MVP ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Głuchołazach, w których Bierutów wywalczył tytuł Mistrza Polski), rozegrały dwie rundy eliminacyjne. W pierwszej pokonały gimnazja z Sycowa i Dobroszyc, a w drugiej rundzie, przy upalnej pogodzie okazały się lepsze od Gimnazjum nr 6 z Wrocławia (5-0), Gimnazjum Gminy Oleśnica (3-0) oraz od Gimnazjum w Wierzbnie (1-0). Tym samym, już V raz z rzędu bierutowianki zapewniły sobie awans do Finału Województwa, który odbędzie się 20 maja na wrocławskim kompleksie GEM.

 

   Podobnie jak dziewczęta, również chłopcy zgłosili się do udziału w Turnieju. W I rundzie na Orliku w Dziadowej Kłodzie okazali się lepsi od gospodarzy oraz ich rówieśników z Sycowa. II runda eliminacji wojewódzkich odbyła się na boisku przy ul. Wileńskiej w Oleśnicy. Tam bierutowianie pokonali gospodarzy 4-0, potem zwyciężyli 3-0 Gimnazjum nr 21 z Wrocławia, a w ostatnim spotkaniu ulegli 1-2 Twardogórze. Wyniki meczy układały się po myśli podopiecznych Bartka Purzyńskiego i awans do Finału Województwa był już pewny przed ostatnim meczem. Chłopcy wystąpią zatem w finałach już trzeci raz z rzędu. Jak poradzą sobie piłkarki i piłkarze z Bierutowa? Odpowiedź poznamy już 20 maja.

 

Dziewczęta zagrały w składzie: Marta Urbaniak, Oliwia Mazur, Paulina Wrzesińska, Ilona Iżykowska, Zuzanna Konefał, Aleksandra Belda, Weronika Olczyk, Wiktoria Chęcińska, Katarzyna Kaczorowska, Alicja Kyrcz.

 

Chłopcy wystąpili w składzie: Michał Ciszewski, Tymoteusz Janiak, Bartosz Rożniatowski, Karol Klat, Brajan Pluta, Marcin Klat, Mateusz Korzeniowski, Mateusz Chudyk, Adam Ciszewski, Wiktor Krasik.

 

 

 

Bartek Purzyński.

 

 

 

 

 

TRZECI FINAŁ WOJEWÓDZTWA Z COCA COLĄ

 

 

 

   W środę, 15 kwietnia 2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II rundzie eliminacyjnej Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup, który odbył się w Oleśnicy. W tym roku to już XVII edycja tego turnieju. Do II rundy awansowaliśmy wygrywając wcześniej w Dziadowej Kłodzie.

 

   W zawodach wzięły udział cztery gimnazja, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Oto jak rodzili sobie nasi piłkarze:

 

 

Bierutów – Gimnazjum Gminy Oleśnica 4-0

 

Bierutów – Gimnazjum nr 21 Wrocław 3-0

 

Bierutów – Twardogóra 1-2

 

 

   Pozostałe wyniki były dla nas korzystne i nasz awans do wojewódzkiego Finału był już pewny przed ostatnim meczem. Zagraliśmy bardzo mądrze i cierpliwie, oddawaliśmy dużo strzałów, świetnie grał kapitan, Michał Ciszewski. To wszystko dało nam upragniony awans, który wywalczyli Michał i Adam Ciszewscy, Karol i Marcin Klat, Mateusz Korzeniowski, Mateusz Chudyk, Tymoteusz Janiak, Bartosz Rożniatowski, Brajan Pluta i Wiktor Krasik.

Grą jak i całym zespołem kierował Bartek Purzyński.

 

 

 

 

 

 

***

 

 

TURNIEJ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

 

 

   W dniu 17 marca 2015 roku odbył się Finał Turnieju Szkolnego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Po dwutygodniowych zmaganiach gry dziewcząt z poszczególnych klas I, II i III w systemie gry „każdy z każdym” (drużyny grały 2 sety do 15 pkt., w przypadku remisu dziewczęta grały 3 sety do 16 pkt.), awans do finału wywalczyły drużyny z klasy:

 

  • IB w składzie: Dara Dominika, Grobelna Ilona, Kotlarz Natalia, Kubiak Zuzanna, Najman Kinga, Skórka Andżelika.

 

  • IIA w składzie: Iżykowska Ilona, Kucharska Daria, Marcinkowska Wiktoria, Rejak Krystyna, Wrzesińska Paulina, Zacharska Katarzyna.

 

  • IIIC w składzie: Barańska Kornelia, Janiak Weronika, Kozieł Alicja, Kwiecień Alicja, Pożarska Oktawia, Zganiacz Hanna.

 

Drużyną , która pokonała rywalki wygrywając wszystkie mecze były dziewczęta z klasy IIA  zajmując I miejsce, II miejsce dla klasy IB, a III miejsce dla IIIC.                        

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Organizatorzy: Krystyna Rasała, Joanna Purzyńska

 

 

 

 

 

 

 

***

 

 

II TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. LAURY SZCZEPANIAK

 

 

   12 lutego 2015 r.upłynęła druga rocznica tragicznej śmierci Laury Szczepaniak, zawodniczki UKS Bierutów, absolwentki Gimnazjum w Bierutowie oraz uczennicy Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie. Z tej okazji w bierutowskiej hali sportowo-widowiskowej w turnieju ku pamięci utalentowanej piłkarki zagrały Szkoła Podstawowa w Bierutowie, Gimnazjum w Bierutowie, Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie, II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy oraz „Przyjaciółki”.

 

Zmagania rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”, a o rywalizację fair play zadbali Adam i Filip Szczypkowski. Najlepsze okazały się „Przyjaciółki”, tuż za nimi uplasowały się dziewczęta z Namysłowa, a najniższy stopień podium przypadł Gimnazjum w Bierutowie. Zaraz za „pudłem” uplasowała się Szkoła Podstawowa, a ostatnie miejsce należało do II LO w Oleśnicy.

 

Wszystkie zawodniczki zagrały w koszulkach z nadrukiem tego wydarzenia ufundowanych przez firmę Osadkowski S.A. Sponsorami byli również firma ubezpieczeniowa Liberum Marty Kubiak, a także UKS Bierutów. Wszystkie drużyny zostały obdarowane pamiątkowymi pucharami, które są zasługą Burmistrza Bierutowa, Przewodniczącej Rady Miejskiej oraz Dyrektora OKIS-u w Bierutowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

***

 

 

 

GIMNAZJADA: PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT

 

   W dniu 17.11.2014r. w hali sportowej MOKiS-u w Oleśnicy rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu

w piłce koszykowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.

Do turnieju przystąpiły oleśnickie Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum w Bierutowie.

Nasza szkoła zajęła 4 miejsce.

Dziewczęta w składzieRajczyk Ewelina, Paszkowska Zuzanna, Woźniak Martyna, Wojciechowska Victoria, Teodorowicz Kinga, Owczarek Klaudia, Opałka Roksana, Pitra Patrycja, Pitra Weronika, Żolińska Angelika.

 

 

 

 

 

***

 

Stypendium naszej absolwentki

 

 

  Z przyjemnością informujemy, że w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu absolwentka Gimnazjum w Bierutowie, Agnieszka Kaczorowska, odebrała stypendium za wysokie osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014. Organizatorem akcji stypendialnej, która na Dolnym Śląsku odbyła się już po raz 14. są Fundacja Edukacji Międzynarodowej oraz Kuratorium we Wrocławiu. W Uroczystej Gali Agnieszce towarzyszyła mama oraz były wychowawca,

Bartek Purzyński.

 


 

 

 

 

 

***

 

 

Sztafetowe biegi przełajowe

 

 

   W dniu 23.09.2014r w Oleśnicy odbyły sięsztafetowe biegi przełajowe. W zawodach wzięło udział osiem szkół naszego powiatu tj. gimnazjum Bierutów, Dobroszyce, Syców, Twardogóra, Oleśnica G-1, G-2, G-3, oraz gimnazjum gminne. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Rajczyk Ewelina, Paszkowska Zuzanna, Owczarek Klaudia, Urbaniak Marta, Brąś Roksana, Worożańska Daria, Opałka Roksana, Konefał Zuzanna, Iżykowska Ilona, Wrzesińska Paulina. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych dziewczęta zajęły szóste miejsce.

 

 

 

 

***

 

 

Szkolna Liga Lekkoatletyczna Twardogóra

 

 

   

   

 

Galeria 

                                                                          

 

***

 

 

NASZE ZŁOTKA - MISTRZYNIE POLSKI !

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

MISTRZYNIE DOLNEGO ŚLĄSKA !

 

 

 

 

 Galeria

 

 

 

MISTRZYNIE FINAŁU MIĘDZYPOWIATOWEGO GIMNAZJADY

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

BIERUTOWIANKI NA "PUDLE"

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

***

 

 

 

STREFA WROCŁAWSKA LEKKOATLETYKI

 

 

   W dniu 22.05.2014r na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się indywidualne mistrzostwa uczniów gimnazjów w lekkiej atletyce strefy Wrocławskiej. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów tj. Kacper Sikora w biegu na 100m, Ewelina Rajczyk  w biegu na 100 m, Klaudia Owczarek w biegu na 100m, Paulina Wrzesińska w biegu na 600m, oraz Karolina Mazur w skoku w dal, gdzie zajęła 4 miejsce i jednocześnie zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego, który odbędzie się  28.05 2014r. na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Opiekunem była Joanna Purzyńska, która dzielnie wspierała swoich uczniów.

 

 

 

 

 

 

***

 

 

WIELOKROTNE PODIUM LEKKOATLETYCZNE

 

   W dniu 14 maja 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym w Twardogórze odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców.

W zawodach wzięło udział  osiem gimnazjów reprezentujących Bierutów, Twardogórę, Międzybórz, Syców oraz wszystkie oleśnickie gimnazja.

 

Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów.

 

Najlepsze wyniki naszych uczniów:

 

60 m. chłopcy                           I m. Kacper Sikora czas 7,6 sek.

 

 

Statystyki

  • Odwiedziny: 662736
  • Do końca roku: 104 dni
  • Do wakacji: 276 dni