Jesteś tutaj: Start / Sukcesy w konkursach

Sukcesy w konkursach

 

KONKURS MATEMATYCZNY

 

"RUSZ GŁOWĄ I...NOGĄ !"  6.10.2016r. w PCEiK w Oleśnicy odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny "Rusz głową i...nogą !".

Z przyjemnością informujemy, że nasza drużyna z klasy 3A w składzie: Katarzyna Kaczorowska, Maksymilian Ciuk oraz Michał Kocjan została laureatami II miejsca.

Naszych uczniów przygortowała pani Beata Smolarczyk.


Gratulujemy !

 

 ***


 

KONKURSY HISTORYCZNE - PODSUMOWANIE

 

 

   W tym roku szkolnym (2016) uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali szkołę w kilku konkursach historycznych.

W międzyszkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” Patryk Bęben, Przemysław Bęben – klasa II d oraz Patrycja Pitra z klasy II a.

Patrycja Pitra, Weronika Pitra, Angelika Żolińska z klasy IIa, a także Aleksander Biały i Paulina Wrzesińska z klasy III a dotarli do międzyszkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rosji „Białe Noce”.

Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ukrainie „Naddnieprzańska epopeja” zostali: Paulina Wrzesińska, Aleksander Biały oraz Bartosz Łoński z klasy III a.

20. czerwca 2016r. odbyła się w DODN we Wrocławiu uroczysta gala podsumowująca konkurs. 

 

 

***

 

 

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

 

 

   Dnia 31. marca 2016r.w Urzędzie Miasta i Gminy Syców odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnpolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodziez Zapobiega Pożarom". 

Uczeń naszego gimnazjum Szymon Konopa z klasy 3D zajął I miejsce i awansował do finału wojewódzkiego,

natomiast Patryk Świtoń, również z klasy 3D, zajął miejsce tuż za podium, czyli IV.

Finał wojewódzki odbedzie się 26. kwietnie w Strzelinie. Opiekunem jest pan Grzegorz Brzezina.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 


 

 

 

***

 

 

 

 LAUREAT ALEKSANDER BIAŁY 

 

 

21. marca 2016r. w oleśnickim PCEiK-u miały miejsce eliminacje powiatowe XXI  Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik", których laureatem został Aleksander Biały z klasy 3 A.

Alek recytował utwory Ludwika Jerzego Kerna "Sześć krzyżyków ciotki" oraz Garth Stein "Sztuka ścigania się w deszczu".

 

Opiekunem była pani Joanna Godlewska-Paluch.

Natomiast wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Natalia Strzelecka z klasy I, która przygotowała utwór Bułata Okudżawy "Błękitny człowiek", a także Antoniego Czechowa "Zły chłopiec".

Opiekunem była pani Dorota Kasprzak.

 

 

***

 

 

 

"W KRĘGU FANTASY" - WYRÓŻNIONY BARTOSZ ŁOŃSKI
Zachwycającą pracę Bartka z klasy 3A oraz więcej na na temat tego konkursu można zobaczyć tutaj. 

 

 

 ***


 

 

 

 

VICTORIA WOJCIECHOWSKA LAUREATKĄ

 

VIII KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO !


 

   Finał konkursu odbył się w dwóch etapach - pisemnym, 13. stycznia oraz ustnym,

10. lutego 2015 r. w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu.


Nasza uczennica, Victoria Wojciechowska z klasy III D,

znalazła się w gronie ośmiu laureatów tego konkursu.

Słowo "laureat" oznacza, że wszystkie osiem osób jest zwycięzcami tego konkursu.


Uroczysta gala odbędzie się w późniejszym terminie.

Wielkie gratulacje !


Opiekunem była pani Magdalena Tas.
 


                                                             ***                                                           

 

 

 

VIII DOLNOŚLĄSKI KONKURS GEOGRAFICZNY "ALFRED"

   6 marca 2014 r. w Gimnazjum nr 20 im. Profesora Alfreda Jahna we Wrocławiu odbył się

VIII Dolnośląski Konkurs Geograficzny "Alfred".

Hasło konkursu brzmiało: ,,Australia i Oceania - świat na antypodach".

W finale uczestniczyło 95 uczniów z 47 szkół z Wrocławia i Dolnego Śląska .

Komisja wyłoniła 9 najlepszych osób.

Wśród laureatów znalazła się uczennica naszego gimnazjum : Anna Leśnierowska.

Opiekunem była pani Elżbieta Socha.


 ***
NIEMIECKOJĘZYCZNE POTYCZKI W PCEIK 


 

   W marcu 2014 roku jak grzyby po deszczu wyrosły „konkursy powiatowe z języka niemieckiego“. Nasze germanistki Joanna Smolka i Magdalena Tas przygotowywały nas do poszczególnych konkursów. Braliśmy udział aż w 3. Wracaliśmy raczej na tarczy, czyli zajmując miejsca poza pierwszą trójką. Z tarczą udało nam się wrócić z Powiatowego Dyktanda Języka Niemieckiego, a to dzięki Agnieszce Kaczorowskiej, która zajęła III miejsce. Czasem mimo starań, chęci i wytężonej pracy zabraknie ein bisschen Glück.

 

Ale nie poddajemy się: PER   ASPERA  AD  ASTRA.

 

 

 

 ***

 

 


LAUREATKA "BIAŁYCH NOCY"


 

 

   Nad jaką zatoką leży Petersburg? Z czego słynie stolica Rosji? Co to jest Czapka Monomacha? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań musieli znać uczestnicy konkursu wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Organizatorem VI edycji konkursu historycznego jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

   Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań kulturą i historią rosyjską oraz popularyzowanie wiedzy o Rosji. Dwudziestu zwycięzców w nagrodę pojedzie na kilkunastodniową wycieczkę do Rosji. Równocześnie, w Obwodzie Leningradzkim odbywał się konkurs wiedzy o Polsce dla uczniów szkół podstawowych. Zwycięzcy rosyjskiej edycji odwiedzą Dolny Śląsk w lipcu. Konkurs „Białe Noce” cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem uczniów dolnośląskich gimnazjów. W  I etapie (szkolnym) wzięły udział 340 osoby. Do II etapu, który odbył się we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze zakwalifikowało się 104 uczniów. Do finału dostało się 40 gimnazjalistów i z tego grona jury wyłoniło 20 zwycięzców.

   Wśród nich znalazła się nasza uczennica Anna Leśnierowska z klasy 3 D. Nagrodą jest wycieczka do Sankt Petersburga.

Opiekunem była pani Lidia Słomska.

Uroczysta gala laureatów konkursu odbyła się 12. maja 2014r. w auli Ossolineum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 ***

 


SZYMON ZAPOBIEGA POŻAROM   Szymon Tyniów (klasa 3 A) zdobył I miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się 30.03.2014 w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy. Turniej  ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP PR, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wielu innych instytucji związanych z ochroną środowiska oraz zwalczaniem klęsk żywiołowych.

Zakres tematyczny konkursu dotyczył zagadnień, związanych z ochroną przeciwpożarową, prewencją i znajomością sprzętu strażackiego. Trójka zdobywców pierwszych miejsc reprezentować będzie powiat oleśnicki podczas etapu wojewódzkiego.

Opiekunem jest pan Grzegorz Brzezina.
***

ZWYCIĘSTWO W "MATEMETYCZNYCH WYZWANIACH"


 

 

   27. marca 2014 odbyła się dziewiąta edycja konkursu "Matematycze wyzwania" organizowanego przez Gimnazjum Gminy Oleśnica. Celem organizowanego przez nauczycieli konkursu było rozwijanie logicznego myślenia i przekonanie, że nauka matematyki kształci wiele pozytywnych cech osobowości młodego człowieka. Ponad trzydziestu gimnazjalistów z dziesięciu szkół miało przed sobą szereg zadań o różnym stopniu skomplikowania. Pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Kaczorowska, a trzecie Anna Leśnierowska (obie z klasy 3 D), których opiekunem jest pani Beata Smolarczyk. Uczestnicy turnieju oraz nauczyciele odebrali nagrody i upominki z rąk wicedyrektor GGO Alicji Złośnik, Macieja Syty z Urzędu Gminy Oleśnica i wspierającego matematyczne zmagania od pierwszej edycji Aleksandra Dachowskiego, prezesa Banku Spółdzielczego w Oleśnicy.


Podwójne gratulacje !


Galeria na "Moja Oleśnica"

 

 

 

 ***NASZA LAUREATKA "PEGAZIKA"

 

 

 

   W dniach 7 i 10 marca 2014 w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury rozegrały się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Do współzawodnictwa stanęło 20 recytatorów z 13 szkół podstawowych i 17 uczniów z 5 gimnazjów powiatu oleśnickiego. Każdy z występujących przygotował dwa utwory do prezentacji – wiersz

i fragment prozy. Czas wystąpienia przypadający na jeden utwór nie mógł przekraczać 4 min. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu bardzo starannie, a ich recytacje wzbudziły niekłamany podziw jury.Tytuł laureata i nominację do reprezentowania powiatu oleśnickiego podczas finałów w Kłodzkim Ośrodku Kultury otrzymała także nasza uczennica Monika Dziaduś z klasy III C za recytację utwotu Natalii Wojciechowskiej "Trzy kasztany".


Opiekunem jest pani Joanna Godlewska-Paluch.

Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów !

 

 

 

***

 

 

SREBRO W PCEIK-U 

 

 

 

  IV POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH odbył się 5 marca 2014 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Zadania konkursowe przygotowały dla gimnazjów pani Katarzyna Jaworska – Dawidziuk, dla szkół ponadgimnazjalnych pani Aneta Gugulska. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Beata Zabuska - lektor języka angielskiego i przedstawicielka wydawnictwa „Nowa Era”.

Na ogólną punktację składała się ocena z testu oraz wyniki prezentacji multimedialnej.

Nasze uczennice - Anna Leśnierowska i Marta Łukasik (kl. 3 C) zajęły 2. miejsce. Opiekunem jest pani Ilona Maras.

Zwycięzcy tego konkursu zostaną uhonorowani nagrodami i dyplomami 13 czerwca 2014 r. podczas uroczystego Podsumowania Powiatowych Konkursów Przedmiotowych.


Congratulations ! 


Galeria PCEIK


 

***


 

 

 


   W tym roku po raz kolejny uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w konkursie Liga Naukowa organizowanym przez XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Liga Naukowa to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w województwie dolnośląskim. Laureaci konkursu dostają się do wybranego liceum niezależnie od kryteriów i są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego. W konkursie Liga Naukowa uczniowie rywalizują indywidualnie i drużynowo. Najlepsza szkoła zdobywa puchar Prezydenta Wrocławia. Zadania układane są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego.W części humanistycznej do etapu szkolnego przystąpiło 21 osób. Najlepsze wyniki uzyskały - Barbara Hajduga z kl. 3b, Agnieszka Kaczorowska, Anna Leśnierowska i Aleksandra Mora z kl. 3d, dziewczyny reprezentowały szkołę w etapie regionalnym, a uzyskana przez nie liczba punktów zadecydowała o kwalifikacji do etapu wojewódzkiego. W konkursie rywalizowało prawie 400 drużyn z gimnazjów z województwa dolnośląskiego, nasze uczennice zajęły drużynowo 10 miejsce, natomiast Barbara Hajduga i Agnieszka Kaczorowska - zostały finalistkami Konkursu Liga Naukowa. 12 marca 2014 r. podczas uroczystej gali dziewczyny otrzymały zaświadczenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pozwalające uzyskać dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy !

Bernadeta Huk***
 Sukces Victorii w zDolnym Ślązaku    W dniach 14-26 listopada najbardziej uzdolnieni językowo dolnośląscy gimnazjaliści brali udział w drugim etapie Konkursów Języków Obcych zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego. Dzięki nowoczesnej platformie e-learningowej WSF, większość z nich mogła przystąpić do zmagań konkursowych na terenie swoich powiatów, w wyznaczonych ośrodkach.Nasza uczennica Victoria Wojciechowska wygrała etap powiatowy, który odbył się w PCEiK w Oleśnicy i awansowała do etapu wojewódzkiego.


Opiekunem jest pani Magdalena Tas. Gratulujemy i życzymy powodzenia !
*** 

Dolnośląski Turniej Słowa, Literatury Patriotycznej i Religijnej :

 

 

wyróżnienie dla Tomasza Łacha

 

 

 

 

 

  Tomek Łach wykonał utwór Czesława Miłosza "Który skrzywdziłeś", do którego skomponował muzykę. Opiekunem była pani Izabela Jankiewicz.

 

 

Czytaj także tu:

 

 

 

 

 

 ***

 

 

 

Troje naszych uczniów w Parlamencie Europejskim !

 

 

 

 

Więcej informacji tutaj

 

 

 

 

 

***

 

 

 

 

 

Konkurs „Sejm Dzieci i Młodzieży”

 

 

 

   Tematem tegorocznego ogólnopolskiego konkursu organizowanego  przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu były zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania oraz bezpiecznej jazdy rowerem.

Uczennice klasy II D Ania Leśnierowska i Agnieszka Kaczorowska zdobyły mandat posłanek uwieńczony wyjazdem do naszego Parlamentu oraz uczestnictwem w obradach młodzieży.

 

 

Gratulujemy ! 

 

 

 

 

 

 

***

 

 

 

  

    W tym roku szkolnym ponownie możemy pochwalić się dużymi osiągnięciami

w konkursach historycznych na szczeblu wojewódzkim.

   Michał Szymański ( kl. III c)  został finalistą i zajął 10. miejsce w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

 

Gratulujemy !

 

 

 

 

 

 ***

 

 

 

 

 

 LAUREATKA ANIA URBANIAK

 

 

 

   Anna Urbaniak z klasy III A została laureatką V Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji

organizowanego w dniach 7 - 8 maja przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz DODN we Wrocławiu. Udział w finale brała również Anna Zdubek z klasy III A.

Nasza laureatka Ania wzięła udział w uroczystej gali konkursu 20. maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Konkurs został objety honorowym patronatem Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego.Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań kulturą i historią rosyjską oraz popularyzowanie wiedzy o Rosji. Nad jaką zatoką leży Petersburg? Z czego słynie stolica Rosji? Co to jest Czapka Monomacha? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań musieli znać uczestnicy konkursu wiedzy o Rosji „Białe Noce”.

Konkurs cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem uczniów dolnośląskich gimnazjów. W I etapie (szkolnym) wzięły udział 362 osoby. Do drugiego etapu, który odbył się we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze zakwalifikowało się 104 uczniów. Do finału dostało się 46 gimnazjalistów i z tego grona jury wyłoniło dwudziestu zwycięzców.

 

 

Nagrodą dla Ani Urbaniak jest wyjazd na 10 dniową wycieczkę do Petersburga.

 

Opiekunem naszych uczennic była Pani Lidia Słomska.

 

Gratulujemy ! Smile

 

 

 

 

***

 

 

 

SUKCES OSKARA

 

 

 

   22 maja 2013 r. w Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy odbył się finał III Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych "Trójkolandia - podróż po krainie niezwykłej matematyki", który odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Oleśnicy mgr inż. Jana Bronsia. W konkursie wzięli udział uczniowie z 6 gimnazjów powiatu oleśnickiego. Każdy uczeń w ciągu 60 minut musiał zmierzyć się z zestawem sześciu zadań. Uczniowie próbowali swoich sił w rozwiązywaniu zadań nietypowych, wymagających kreatywności i twórczego myślenia, wśród których znalazły się zadania logiczne, rebusy matematyczne oraz zadania z zapałkami.

 

Zwycięzcą konkursu został Oskar Legner z klasy I E.

 

Opiekunem była Pani Beata Smolarczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

***

 

 

 

ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE WOS !

 

 

   16 maja 2013 roku odbył się w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie dla Szkól Gimnazjalnych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był samorząd terytorialny.Konkurs został przygotowany przez nauczycielkę historii i wiedzy o społeczeństwie II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy p. Małgorzatę Wojtczak. Miał on na celu sprawdzenie wiedzy młodzieży na temat ogólnych zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz znajomość regionu i zagadnień związanych z funkcjonowaniem powiatu oleśnickiego.Zadania były bardzo zróżnicowane i wymagały wszechstronnej wiedzy, od wyjaśnienia pojęcia „budżet gminy”, po znajomość postaci piastujących funkcje we władzach samorządowych powiatu oleśnickiego.

 

Pierwsze miejsce zajęła nasza drużyna w składzie :

 

Anna Leśnierowska, Agnieszka Kaczorowska i Marta Łukasik.

 

Opiekunem była Pani Anna Zagórska.

 

 

 

 

 

 

 

***

 

 

 

DWA SUKCESY W KONKURSACH JĘZYKOWYCH !

 

 

   19 lutego 2013r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się powiatowy  finał dyktanda z języka niemieckiego. Był to już 7. z kolei konkurs przygotowywany przez PCEiK we współpracy z nauczycielami II LO w Oleśnicy – Agnieszką Komstą – Filą i Maciejem Swędziołem. W tym roku grono startujących było bardzo liczne , łącznie w dyktandzie wzięło udział 62 osoby, w tym 14 uczniów ze szkół podstawowych, 27 z gimnazjów i  21 ze szkół ponadgimnazjalnych.  Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe i pisali tekst ze słuchu.

 

Na  podium stanęły :

 

 Victoria Wojciechowska -  2. miejsce oraz Natalia Kubicz - 3. miejsce.

 

W 1. dziesiątce znalazła się także Hanna Skrzypek.

 

 

 

 

   12 marca 2013 r. odbył się  IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Organizatorami Konkursu  było Liceum Ogólnokształcące w Sycowie oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły gimnazjalne w powiecie oraz szkoły ponadgimnazjalne: I i II LO w Oleśnicy, LO w Sycowie i ZSP w Oleśnicy. Konkurs miał charakter dwuetapowy. W części pierwszej uczniowie pisali indywidualny test sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Natomiast w części drugiej trzyosobowe drużyny z gimnazjum rozwiązywały różne zadania, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przedstawiły prezentację multimedialną na temat: Tradycje i zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych obszaru niemieckiego.

 

II miejsce  zajęło nasze Gimnazjum w składzie : Anna Leśnierowska, Hanna Skrzypek oraz Anna Urbaniak.

 

Opiekunami były Panie Joanna Smolka i Magdalena Tas.

 

 


 

 ***

 

 

 

EUROPEJSCY WĘDROWCY 

 

     Kolejny raz udało nam się wygrać konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na dofinansowanie wymiany międzynarodowej .

Temat tegorocznego projektu to „Aktywny obywatel – aktywna demokracja”. Pierwszym z zadań jest przeprowadzenie wśród mieszkańców naszej gminy sondy na temat demokracji. O wynikach tej sondy oraz realizacji kolejnych zadań informować będziemy na bieżąco. Kulminacją podjętych działań będzie spotkanie młodzieży z Nowogradu Wołyńskiego /Ukraina/  i z Bierutowa oraz wspólny wyjazd na warsztaty do Warszawy.

 

SKE „Europejscy Wędrowcy”

 

 

 

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „ZDROWE ODŻYWIANIE”

 

I miejsce – klasa III „e”

Marlena Drzewiecka, Paulina Pierzyna, Kornel Mikuła

II miejsce – klasa III „c”

Karolina Kryk, Kinga Cioma, Kinga Kraszewska

III miejsce – klasy III „d” i II „a”

Ola Kwiecień, Patrycja Bińczak, Michał Czyszkowski

Eliza Dzikowska, Kamil Czekaj, Piotr Michalak

 

WSZYSTKIM BIORĄCYM DZIĘKUJĄC ZA UDZIAŁ ŻYCZYMY SAMYCH ZDROWYCH I SMACZNYCH CHWIL

 

     

Statystyki

  • Odwiedziny: 662734
  • Do końca roku: 104 dni
  • Do wakacji: 276 dni