Jesteś tutaj: Start

Strona główna

    Szanowni Rodzice

 

Informujemy, że w związku ze zmianami  funkcjonowania placówek  kulturalno – oświatowych na terenie Bierutowa  od 1 września 2018r. funkcjonuje Szkoła Podstawowa z włączonymi oddziałami gimnazjalnymi. W roku szkolnym 2018/2019  uczniowie klas I-VIII  uczą się w budynku przy   ul. Krasińskiego 3. Uczniowie  3 klas gimnazjalnych korzystają z sal dydaktycznych i pomieszczeń przy  ul. Kolejowej.

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej o godz. 900 . Po części oficjalnej uczniowie przechodzą pod opieką wychowawców do przydzielonych sal w obu budynkach. 

  Serdecznie zapraszamy

 

 

W dniu 3.09.2018r. świetlica szkolna rozpoczyna pracę o godz. 630

 

 

 Przyjazdy i odjazdy autobusów do pacówek szkolnych

 


 

 

 

11 kwietnia startuje największa akcja edukacji ekologicznej LISTY DLA ZIEMI, w której uczestniczy ponad 150 tysięcy osób

 

Listy dla Ziemi – apel najmłodszych o bycie po stronie natury

 

W kwietniu rozpocznie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, podczas której dzieci
i młodzież, w formie listów, zachęcają dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA. Listy dla Ziemi są elementem programu „Po Stronie Natury”, w ramach którego już od 10 lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami angażuje Polaków, by dbali o środowisko – dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

 

Słowa najmłodszych impulsem do działania

Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku. Dotychczas w akcji wzięło udział ponad 1000 gmin, ponad 10 tys. gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz ponad milion uczestników. Założeniem akcji jest pisanie przez młodych ludzi listów do dorosłych, które mają zwrócić uwagę na problem związany ze środowiskiem, jednocześnie będąc prośbą o troskę o nie. Listy są pisane na specjalnym papierze wykonanym z makulatury, który – wraz
z materiałami edukacyjnymi – jest przekazywany do zgłaszających się gmin. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. Następnie, dzieci przekazują listy dorosłym (rodzicom, dziadkom)
i razem z nimi podejmują proste działania proekologiczne, których opisy przesyłają do fundacji.

My, dorośli, często jesteśmy leniwi i sceptyczni – w naszym mniemaniu są ważniejsze sprawy niż troska
o środowisko. Dzieci na to lenistwo nam nie pozwalają – przychodzą, pytają i oczekują reakcji. Często ta postawa młodych ludzi jest impulsem, który sprawia, że zaczynamy zmieniać nasze nawyki –
tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ekologicznej ARKA, pomysłodawca akcji Listy dla Ziemi. Myślę, że to byłoby czymś niesamowitym, gdyby setki tysięcy osób zmobilizowało się i postanowiło wprowadzić choć drobną zmianę w swoim życiu np. zacząć segregować śmieci, zamienić jednorazówkę na torbę eko, posprzątać – chociażby trawnik niedaleko domu. To byłby doskonały pierwszy krok! Niech dziecięca wiara w to, że możemy wpłynąć na rzeczywistość, będzie dla nas motywacją – przekonuje Owczarz.

Jestem po stronie natury – segreguję!

W tym roku akcja już po raz drugi jest częścią programu „Po Stronie Natury”, organizowanego od 10 lat przez firmę Żywiec Zdrój. Jego celem jest kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej Polaków,
a także zachęcanie ich do działania na rzecz przyrody. Do tej pory w ramach programu Żywiec Zdrój S.A. i partnerzy akcji posadzili ponad 6 milionów drzew, odnowili ponad 1000 km szlaków górskich oraz wsparli realizację ponad 100 lokalnych inicjatyw ekologicznych. Jubileuszowa odsłona programu „Po stronie natury” jest skupiona na edukacji o recyklingu oraz na uświadomieniu, że plastik jest cennym surowcem, który nadaje się do wielokrotnego wykorzystania, a rola każdego z nas jest w tym procesie nieoceniona – bez codziennej segregacji odpadów nie ma możliwości ich dalszego przetwarzania. Tegorocznymi partnerami programu są Lasy Państwowe, PTTK, Fundacją Ekologiczną „Arka” oraz Outriders.

Co, gdzie, kiedy

Listy dla Ziemi to największa akcja edukacji ekologicznej w Polsce. W każdej edycji bierze udział blisko 200 tys. osób. W tym roku, analogicznie do motywu przewodniego programu „Po Stronie Natury”, tematyka dotyczy niskiej emisji oraz gospodarki odpadami. Akcji towarzyszą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne tj. pisanie listów w przestrzeni publicznej, organizowane w wybranych lokalizacjach w Polsce. Organizatorzy namawiają też do pisania listów w nietypowych miejscach: w parkach, nad rzekami, jeziorami, w górach i nad morzem. Jednocześnie zapraszają do odwiedzenia miejsc, w których odbędzie się wspólne pisanie listów.

 

 Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się w Katowicach, 11 kwietnia godz. 11.00 na Rynku. W programie happening, warsztaty przestrzenne, konkursy oraz pisanie Wielkiego LISTU DLA ZIEMI.

 

Więcej informacji na: www.listydlaziemi.pl oraz www.postronienatury.pl

 

 

 

 

Kontakt:


Fundacja Ekologiczna ARKA

Wojciech Owczarz

Tel. +48 609 267 020

e-mail: w.owczarz@fundacjaarka.pl

 

Biuro Prasowe programu Po Stronie Natury

Urszula Żukowska

Tel: +48 881 771 144

e-mail: urszula.zukowska@mslgroup.com

 

 

 

 

 

 

 

O programie Po stronie Natury:

 

Po Stronie Natury to ogólnopolski program, którego celem jest działanie na rzecz ochrony zasobów naturalnych oraz kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej Polaków. Od 10 lat są konsekwentnie prowadzone działania na rzecz natury. Dotychczas posadziliśmy ponad 6 milionów drzew, odnowiliśmy ponad 1000 km szlaków turystycznych, a także dofinansowaliśmy ponad 100 inicjatyw ekologicznych. Organizatorem programu jest firma Żywiec Zdrój S.A. a jego partnerami w tegorocznej edycji: Lasy Państwowe, PTTK, Fundacja Arka oraz organizacja Outriders. Działania wspiera ambasadorka akcji – Martyna Wojciechowska.

 

Fundacja ekologiczna ARKA:

 

Fundacja Ekologiczna ARKA łączy ekologię z działaniami społecznymi. Naszą pasją jest edukacja ekologiczna. Prowadzimy ogólnopolskie, innowacyjne akcje i kampanie. Angażujemy w działania ekologiczne miliony Polaków. ARKA została założona 2005 roku przez Wojciecha Owczarza. Współpracujemy z samorządem lokalnym, biznesem, organizacjami pozarządowymi, szkołami i przedszkolami. Uczymy poprzez zabawy, gry, instalacje przestrzenne, nowoczesne technologie. Najważniejsze programy ARKI: „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”, „Rower Pomaga”, „Listy dla Ziemi”, „Kup Deskę”, „Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej”, „Dzień dobrych uczynków”, „Choinki Nadziei”, „Dzień Czystego Powietrza”.

 

 

 

 

 

UCZNIOWIE, KTÓRZY Z POWODU NIEOBECNOŚCI W SZKOLE W DNIACH 20 ORAZ 23 LUTEGO 2018r. NIE MIELI ZAŁOŻONEJ PRÓBY TUBERKULINOWEJ ORAZ CI, KTÓRZY NIE MIELI ODCZYTANEJ PRÓBY MUSZĄ ZAREJESTROWAĆ SIĘ W DOLNOŚLĄSKIM CENTRUM CHORÓB PŁUC PRZY UL. GRABISZYŃSKIEJ  105 W CELU WYKONANIA BADANIA. TEL. 71 3349683 LUB 71 3349684.

 

 

 

 

Próby tuberkulinowe będą wykonane w dniu 20 lutego 2018 r. na terenie szkoły przez Dolnośląskie Centrum Chorub Płuc we Wrocławiu.

Odczytanie prób nastąpi 23 lutego 2018 r. 

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW – WAŻNE !!!

 

 

 

Informujemy, że w związku z wykryciem wśród uczniów naszej szkoły zachorowania na gruźlicę prądkującą, wszyscy uczniowie szkoły zostaną obowiązkowo objęci badaniami lekarskimi w celu wyeliminowania zachorowania (próba RT). Dlatego zwracamy się do rodziców z prośbą o pobranie skierowania od lekarza rodzinnego do Poradni chorób płuc i gruźlicy z rozpoznaniem – kontakt z gruźlicą prądkującą. Uczniowie, którzy będą posiadali takie skierowanie zostaną przebadani na terenie szkoły. Termin badania zostanie podany przez lekarza specjalistę dokonującego badania.

Do tej pory odnotowano jeden przypadek zachorowania.

 

 

 

 

 

 

NA TEGOROCZNE RADOSNE ŚWIETA BOŻEGO NARODZENIA

I ZBLIŻAJĄCY SIE NOWY ROK

DUŻO SZCZEŚCIA, POMYŚLNOŚCI,

POGODY DUCHA 

I WIARY W LEPSZE JUTRO

ŻYCZY

DYREKCJA

GRONO PEDAGOGICZNE

PRACOWNICY SZKOŁY

ORAZ UCZNIOWIE

Z GIMNAZJUM W BIERUTOWIE

 

 

 

***

 

 

PODZIĘKOWANIA DLA FIRMY KAUFLAND

 

 

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska
Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Bierutowie
pragną wyrazić serdeczne podziękowanisupermarketowi Kaufland

za ufundowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursach

przeprowadzonych podczas „Nocy Naukowców”

zorganizowanej przez naszą szkołę

 

 

GALERIA

 

 

 

KONKUES WIEDZY O MIEŚCIE I GMINIE BIERUTÓW

 

 

GALERIA

 

 

AKCJA "PLUSZAK W POGOTOWIU"

 

 

 

Galeria 

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - LIGA KLAS

 

 

Galeria 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziny: 662705
  • Do końca roku: 104 dni
  • Do wakacji: 276 dni