SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

 

Dnia 2 grudnia 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem panem Bolesławem Grabowskim, który jest instruktorem narciarskim w Czarnej Górze oraz przewodnikiem wycieczek międzynarodowych. Od kilku lat zajmuje się realizowaniem swoich marzeń czyli  podróżowaniem. Był na wszystkich kontynentach prócz Antarktydy, która, jak mówi, na razie jest dla niego nieosiągalna.

Spotkanie z podróżnikiem dotyczyło jego podróży do Japonii. Do naszej szkoły przywiózł wiele pamiątek zakupionych w „ Kraju kwitnącej wiśni”.

Mogliśmy zobaczyć pismo japońskie: to w wykonaniu nauczycielki z Japonii oraz to w wykonaniu pana B. Grabowskiego. Według nas niczym się nie różniło, czyli pan podróżnik bardzo dobrze poradził sobie z trudnymi znakami.

Widzieliśmy również oryginalne buty – japonki, tradycyjne stroje – kimona, pałeczki do jedzenia, wachlarze i wiele innych rzeczy. 

Nasze koleżanki i koledzy mieli okazję przebrać się w kimona i spędzić w tym ubiorze trochę czasu. Jednak okazało się, że nie było to za wygodne dla dziewcząt,  szczególnie szerokie pasy utrudniały swobodę siedzenia i ruchu.

Pan podróżnik bardzo ciekawie opowiadał nam o swoich wrażeniach i przeżyciach z tamtej podróży.

Zaznajomił nas z położeniem kraju, jego środowiskiem przyrodniczym i ludnością. Podczas prezentacji zobaczyliśmy wiele ciekawych slajdów: interesujących miejsc, ludzi, zachowań, zwyczajów… 

Dowiedzieliśmy się o japońskiej szkole i piśmie, o stroju, jedzeniu, punktualności, segregacji śmieci, o hotelu kapsułkowym, drapaczach chmur, superszybkich pociągach …

Resztę bardzo ciekawych informacji można przeczytać w załączniku, zapraszamy !

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Statystyki

  • Odwiedziny: 662709
  • Do końca roku: 104 dni
  • Do wakacji: 276 dni